top of page

Marzysz o dobrej pracy w Niemczech? Zobacz, jak dostać się na darmowy Jobcoaching w Niemczech


Marzysz o nowej ścieżce zawodowej w Niemczech? To, co robisz do tej pory nie przynosi Ci satysfakcji? Darmowy jobcoaching finansowany przez Urząd Pracy może być kluczowym elementem, który wesprze Cię na tej drodze. 


planer do Jobcoaching w Niemczech
Notatnik na oferty pracy

Zobacz krok po kroku, co musisz zrobić, aby dostać się na darmowy Jobcoaching i zdobyć pracę w Niemczech:


1.  Rejestracja w Urzędzie Pracy:


Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy. Jeśli już jesteś zarejestrowany/a w AfA/JC, to masz prawo do bezpłatnego coachingu w zakresie od 10 do 120 godzin lekcyjnych, ilość godzin będzie zależna od Twojej wyjściowej sytuacji (Pierwsza praca w De, kolejna, zmiana zawodu, przekwalifikowanie, start po przerwie) i decyzji Sachbearbeitera. Polecam tutaj aktywnie wyjść z zapytaniem o taka możliwości do swojego doradcy, Bo oni zazwyczaj sami o tej możliwości nie informują.


2. Określ swoje potrzeby:


Zidentyfikuj obszary, w których potrzebujesz pomocy, dzięki temu będzie Ci łatwiej powiedzieć w Urzędzie Pracy, dlaczego właśnie koniecznie potrzebujesz tej formy pomocy. Bo to jest tak zwane “kann-leistung” wiec decyduje o tym właśnie Twój doradca. Wiec zastanów sie w czym konkretnie potrzebujesz pomocy- to nie musi być ostateczny cel, chodzi mniej więcej o kierunek. Czy to w chodzi o pomoc w poszukiwaniu pracy w Niemczech, zmianie ścieżki zawodowej? Dobre Argumenty to również napisanie listu motywacyjnego i cv (Bewerbungsunterlagen ), pomoc w zrobieniu uznania zawodu (Anerkennung), przygotowaniu na rozmowę o prace (Bewerbungsgespräch), pomoc w treningu pewności siebie (Selbstbewusstsein Training, Selbstdarstellung) czy fachowego słownictwa (Kommunikationstraining).


3. Skontaktuj się ze mną:


Gdy już wiesz, że potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się ze mną. Pomogę Ci uporządkować myśli i przygotować wniosek, który będzie trzeba złożyć w Urzędzie Pracy.


4. Złóż wniosek:


Złóż wniosek o jobcoaching w Urzędzie Pracy. Wniosek najlepiej złożyć pisemnie u swojego doradcy zawodowego. Odpowiedź z niemieckiego Urzędu Pracy powinna przyjść szybko. Po jej otrzymaniu możemy umówić się na pierwsze spotkanie.


5. Rozpocznij proces zmiany na lepsze:


Spotkania odbywają się online, dostosowane do Twojego grafiku. Trwają one około 1,5 godziny, zazwyczaj dwa razy w tygodniu, przez ustalony okres czasu (1-2 miesiące). Podczas naszych spotkań wspólnie ustalamy cele i tematy związane z Twoim rozwojem zawodowym. Coaching to proces wsparcia, który skupia się na rozwoju osobistym, ustalaniu celów, wsparciu i motywacji klienta.


Twoja szansa na satysfakcjonującą pracę w Niemczech


Dzięki dedykowanemu wsparciu możesz nie tylko zidentyfikować swoje umiejętności i cele zawodowe, ale także zdobyć narzędzia potrzebne do ich osiągnięcia. A jeśli marzysz o założeniu własnej firmy w Niemczech, sprawdź Existenzgründungsberatung, czyli wsparcie poprzez indywidualny program doradczy i coachingowy niemieckiego Urzędu Pracy (Agentur für Arbeit/Jobcenter), oferujący wsparcie dla osób planujących założenie własnej firmy.


6 Ansichten0 Kommentare

Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Commentaires


bottom of page