top of page

Pomysł na siebie na emigracji w Niemczech

Aktualisiert: 9. Apr.

Emigracja to często jest postrzegana jako jedno z największych życiowych wyzwań, ale równocześnie jako szansa na nowy początek i możliwość odkrycia siebie na nowo. Decyzja o przeniesieniu się do innego kraju niesie ze sobą nie tylko zmianę otoczenia, ale także szereg wyzwań, jak adaptacja kulturowa, nauka języka, czy znalezienie swojego miejsca na nowym rynku pracy. To wszystko może wydawać się przytłaczające, jednak za tymi przeszkodami kryją się niezliczone możliwości do osobistego i zawodowego rozwoju.


Emigracja w Niemczech

Marzysz o zmianie ścieżki zawodowej lub rozpoczęciu nowego rozdziału w swoim życiu zawodowym w Niemczech?


Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu, bo mam kilka wskazówek dla Ciebie! Pamiętaj, że zaczynając na nowo za granicą, nie oznacza to ze zaczynasz od totalnego ZERO! Serio, to jest bardzo ważne! Nie tylko po to, aby wybrać kierunek rozwoju zawodowego zgodny z Toba, ale przede wszystkim po to, żeby mieć motywacje do działania. Często realizowanie swojej ścieżki za granica, trwa, i są to papiery i urzędy i zastanawianie sie, i niemoc, i język, i praca nad sobą, i...- a przy tym motywacji do pokonywania tych małych kroków na drodze potrzebujesz na tony...


Dobra praca w Niemczech na wyciągnięcie ręki


Czasami, aby znaleźć swoje miejsce na rynku pracy na emigracji, potrzeba nie tylko odwagi, ale również profesjonalnego wsparcia. Darmowy jobcoaching finansowany przez Urząd Pracy może okazać się Twoim kluczem do sukcesu. Jobcoaching to indywidualnie dopasowany program, który ma na celu wsparcie osób poszukujących pracy lub tych, którzy chcą zmienić swoją obecną ścieżkę zawodową. Program ten jest szczególnie wartościowy dla osób, które przeprowadziły się do Niemiec i chcą znaleźć pracę dopasowaną do swoich kwalifikacji i zainteresowań. W ramach Jobcoachingu, możesz liczyć na pomoc w kształtowaniu planu kariery, przygotowaniu profesjonalnego CV oraz rozwijaniu umiejętności potrzebnych na niemieckim rynku pracy. 


Praca w Niemczech

W trakcie Jobcoachingu przygotuję Cię do stawienia czoła wyzwaniom związanym z poszukiwaniem pracy w Niemczech. Pomogę Ci zidentyfikować Twoje mocne strony, pokażę Ci, jak rozwijać niezbędne umiejętności i zbudować pewność siebie, niezbędną do skutecznego prezentowania się na rynku pracy. 


Ale to nie jest tak, że Twoja kreatywność i przedsiębiorczość może tylko pasować do zatrudnienia w jakieś firmie. Teraz rynek niemiecki, ale i społeczeństwo otwiera się na jednoosobowe działalności, na specjalizacje i jest duża potrzeba na specjalistów z konkretnych niszy. Temat własnej działalności jest bardzo aktualnym tematem i również tutaj możesz otrzymać wsparcie z urzędu pracy.Własna firma w Niemczech? To nic strasznego!


Jeżeli zamiast poszukiwania zatrudnienia, marzysz o założeniu własnej firmy w Niemczech, Existenzgründungsberatung, czyli wsparcie w zakresie zakładania działalności gospodarczej, jest usługą, która może Ci w tym pomóc. 


Własna działalność w Niemczech

Dzięki wsparciu niemieckiego Urzędu Pracy, możesz skorzystać z porad dotyczących zakładania i prowadzenia własnej firmy. Korzystając z tej usługi, otrzymasz dostęp do wiedzy i narzędzi niezbędnych do stworzenia solidnego planu biznesowego, pozyskania finansowania oraz zrozumienia niemieckiego prawa i regulacji dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to szansa na rozpoczęcie nowej, samodzielnej drogi zawodowej, która może przynieść Ci nie tylko satysfakcję, ale również stabilność finansową. A otwierając swoja działalności będąc w Urzędzie Pracy masz dużo dodatkowych plusów i stabilizacje na pierwszy okres" wyprobowywania" czy to zadziała.


Konsultacje po polsku i bez wychodzenia z domu


Przeprowadzka do Niemiec i rozpoczęcie pracy lub założenie firmy to ogromne wyzwania. Wsparcie profesjonalnego jobcoachingu i doradztwo w zakresie zakładania własnej działalności to nieoceniona pomoc na tej drodze. Szczególnie, gdy masz możliwość takiej konsultacji za darmo (jeśli jesteś zarejestrowana w AfA lub JC), po polsku i… nie wychodząc z domu! 


Ja jej niestety nie miałam, dlatego cieszę się, że mogę tak pomóc Tobie! 


Oferuję Ci nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale również zrozumienie i wsparcie w nauce języka i adaptacji kulturowej. Razem możemy pokonać bariery i otworzyć drzwi do Twojej przyszłości zawodowej w Niemczech. 


Jeśli czujesz, że któraś z tych opcji jest dla Ciebie, skontaktuj się ze mną. A jeśli nie jesteś zarejestrowana a interesuje Cię ten temat i potrzebujesz pomocy to sprawdź jak jeszcze mogę Ci pomoc.Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Comments


bottom of page