top of page

Jak założyć działalność w Niemczech? Załóż własną firmę w Niemczech wraz z bezpłatną indywidualną pomocą - Existenzgründungsberatung:

Załóż własną firmę w Niemczech wraz z bezpłatną indywidualną pomocą - Existenzgründungsberatung:


Planowanie założenia własnej firmy i to jeszcze zagranica w Niemczech może być wyzwaniem, ale Existenzgründungsberatung, czyli wsparcie przy zakładaniu własnej działalności, to usługa oferowana przez niemiecki Urząd Pracy, która może uczynić ten proces bardziej dostępnym i zrozumiałym. Dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne w Agentur für Arbeit/Jobcenter, jest to szansa na rozpoczęcie nowej, samodzielnej drogi zawodowej.


jak założyć działalność w Niemczech
Praca nad pomysłem na biznes w Niemczech


Własna firma w Niemczech - krok po kroku w ramach Existenzgründungsberatung


Pierwszym krokiem w ramach Existenzgründungsberatung (poradnictwo o tym jak założyć i rozwinąć swoja działalność) jest analiza koncepcji biznesowej. Pomagam w ocenie pomysłu na biznes, sprawdzając jego potencjał sukcesu oraz ewentualne modyfikacje. To kluczowy etap, który umożliwia przedsiębiorcom skoncentrowanie się na realnych możliwościach i uniknięcie pułapek.


Existenzgründungsberatung obejmuje również pomoc w planowaniu finansowym. Pomagam w opracowaniu planu finansowego i budżetu, uwzględniając początkowe inwestycje, koszty bieżące i prognozy zysków. Tutaj uwaga! W tym punkcie również pomagam w złożeniu wniosków o dotacje z Urzędu Pracy.


W trakcie współpracy zajmujemy się także formalnościami z rejestracją własnej działalności, udzielam wskazówek dotyczących niezbędnych procedur związanych z założeniem firmy, umożliwiając świadome i sprawnie przejście przez ten (często stresujący) etap.

Pomagam w identyfikacji dostępnych źródeł finansowania, przygotowuje do rozmów z potencjalnymi inwestorami czy instytucjami finansowymi, zwiększając szanse na pozyskanie niezbędnych środków.


Kompleksowe wsparcie Twojej działalności w Niemczech


Existenzgründungsberatung to kompleksowe wsparcie, które ma na celu ułatwienie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Minimalizuje ryzyko niepowodzenia poprzez dokładną analizę, planowanie finansowe i wsparcie formalne. Dzięki temu programowi, masz szansę na sukces w niemieckim biznesowym środowisku.


Jak dostać się na bezpłatny Existenzgründungsberatung z Urzędu Pracy w Niemczech?


Rozważając krok w kierunku zmiany ścieżki zawodowej lub rozwoju osobistego, warto zaznajomić się z możliwościami bezpłatnego coachingu finansowanego przez Urząd Pracy w Niemczech (AVGS Existenzgründung). Oto kilka kroków, które pomogą Ci skorzystać z tej usługi.

Zastanów się najpierw jakiej pomocy szukasz- Existenzgründung i Jobcoaching pomagają stworzyć plan na siebie i realizować swoje cele, ruszyć do przodu w swojej ścieżce zawodowej, jednak warto tutaj zaznaczyć granice takiej pomocy w odróżnieniu do pomocy psychologicznej czy lekarskiej.


Jeśli jesteś zarejestrowany/a w Urzędzie Pracy AfA/JC, to masz prawo do bezpłatnego coachingu w zakresie od 10 do 120 godzin lekcyjnych. Gdy już zdecydujesz, że takie wsparcie to to czego potrzebujesz- skontaktuj się ze mną. Pomogę Ci w formalnościach, pokażę wniosek, który należy złożyć w Urzędzie Pracy (najlepiej pisemnie i u swojego doradcy w Urzędzie).


A jak już zdecydujesz, że chcesz ruszyć dalej ze swoim życiem, realizować wreszcie pomysł na siebie w Niemczech to…składasz wniosek, czekasz na odpowiedź od Urzędu, a ja służę pomocą na każdym etapie.


Odpowiedzi z Urzędu Pracy zazwyczaj przychodzą dość szybko. Gdy już masz odpowiedź, daj mi znać, a umówimy się na pierwsze spotkanie online (jeśli jesteś z Berlina możemy umówić spotkanie osobiście). Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu, po 1,5 godziny. Tematy i cele ustalamy wspólnie na naszych spotkaniach.


Brzmi ciekawie? Dzięki indywidualnym sesjom i wsparciu w opracowywaniu celów, możesz zmienić zacząć spełniać się zawodowo w Niemczech. Nie czekaj, zacznij swoją drogę do sukcesu już dziś!


PS. Jeśli jednak uznasz, że wolisz pracować na etacie, zapoznaj się z ofertą Jobcoachingu, który działa na podobnej zasadzie.


Więcej o Jobcoachingu przeczytasz też na moim blogu.


Aktuelle Beiträge

Alle ansehen

Comentários


bottom of page